3. apríl 2020
BellAmos - Súkromná základná škola


Menu

Aktuality


potadlo.abz.czNa "Atiláku"


Na autobus sa nám čakať nechcelo, aj keď sa zas niekomu nechcelo šľapať, šli sme pešo. Výpravu viedol Pablo, ktorý "Atilák" pozná ako svoju dlaň. V blízkosti bývajú jeho starí rodičia, u ktorých Pablo cestou vyzdvihol Miša (psíka), aby nás bolo viac a bolo veselšie :)

Prvého sme na kopci stretli uja, ktorý kosil trávu a kry. Mal čo robiť, hrádok bol statočne zarastený. Teta Iveta (manažérka Diadému o.z.) nás previedla po kopci, poukazovala staré opustené (aj otvorené - tie boli najzaujímavejšie) hroby a rozprávala o tom, čo sa na Hrádku robilo v minulosti.

Potom sme vyfasovali pracovné náradie a rukavice, teta Iveta rozdelila a vysvetlila úlohy. Ani sama som nečakala toľké nadšenie, chuť a pracovitosť našich dobrovoľníkov. Boli jednoducho skvelí. Natálka, Lili, Emmka a Maťko zbierali a triedili odpad. Aďko, Pablo, Mário, Kubko a ja sme hrabali a odnášali trávu, kry a lístie. Chris si privlastnil "výstroj kosačkára" a objavoval zákutia Hrádku, dozeral, či každý pracuje tak, ako má :) a pomáhal Natálke a Maťovi pri čistení (a hľadal duchov).

Vyzbierali sme vrecia odpadu, vyhrabali a vynosili trávu z časti Hrádku. Celý sme ho nevyčistili, ale pridali sme  "ruku k dielu" a pomohli sme ľuďom, ktorým záleží na našom okolí.
Prezeráme si staré hroby ...Pracujeme

 

Dievčatá zbierajú neporiadokMaťko, Nataly, a Christián čistia hrobSilák PabloTešíme sa na ďalšiu spoluprácu na hrade Blatnica.Katka


© 2007 BellAmos | bellamos(at)bellamos.sk | powered by WebArranger.com | design by 2A